У цьому році вихованці закладу вперше взяли участь у Міжнародному дитячо-юнацькому фестивалі народного мистецтва «Смарагдові витоки», що проходив у місті Мукачево Закарпатської області. 10 учнів закладу продемонстрували свої гончарні твори у номінації «Декоративно-прикладне мистецтво». Четверо з них прийняли участь і в номінації «Образотворче мистецтво». Подорож до Закарпатської області стала для дітей цікавою мандрівкою. Учнів вразили мальовничі карпатські краєвиди, таємничі та дивовижні замки, українсько-угорський колорит мукачівських вулиць та витончена вишуканість готичної архітектури міста. Два дні фестивалю були насичені спілкуванням , переглядом концертів конкурсантів, екскурсіями, прогулянками по затишному містечку. На завершення приємною подією стала церемонія нагородження переможців. Дипломами ІІІ ступеня в номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» нагороджені Софія Рубайло (вчитель Надія Олексіївна Мальована), Ольга Пиляй (вчитель Валентина Павлівна Різниченко), Марія Зінченко (вчитель Оксана Миколаївна Северин), Світлана Мирко (Наталія Володимирівна Матвійчук), Марія Цюцюра (вчитель Оксана Миколаївна Северин), Ірина Ширай (вчитель Оксана Миколаївна Северин), дипломи ІІ ступеня отримали Тарас Рівчаченко (вчитель Оксана Миколаївна Северин), Мар’яна Пошивайло (вчитель Світлана Іванівна Мотрій). Перші місця в цьому конкурсі посіли Тетяна Варвинська (вчитель Світлана Іванівна Мотрій) та Артем Грипич (вчитель Наталія Володимирівна Матвійчук). У номінації «Образотворче мистецтво» ІІ місце посіла Світлана Мирко (вчитель Наталія Володимирівна Матвійчук). Це чергова сходинка наших учнів до творчих вершин українського мистецтва.

мук

мух

Учні 7 класу Колегіуму мистецтв стали переможцями VІ Всеукраїнського конкурсу «Витинанка - 2018» в номінації «Фантастична тварина» (за мотивами творчості Марії Приймаченко). Дипломом І ступеня нагороджена Ірина Ширай, друге місце у цьому конкурсі посіла Юлія Яценко, ІІІ місце – Марія Цюцюра. Майстерно створювати цікаві витинанки навчила дівчат учитель Юлія Миколаївна Багацька. Тож вітаємо наших вихованців та наставника з черговими мистецькими здобутками.

іри

Щороку кращі митці гончарного ремесла Колегіуму мистецтв отримують Президентські стипендії для молодих майстрів народного мистецтва України. За наказом Президента України Петра Олексійовича Порошенка в 20018 році грошову винагороду буде отримувати учениця 11 класу Олена Шевченко (вчитель Оксана Володимирівна Кальна). За поданням школи у 2017 році троє одинадцятикласників, в даний час випускники закладу Єлизавета Шевченко, Римма Волкова (вчитель Оксана Миколаївна Северин)та Олег Северин (учитель Світлана Іванівна Мотрій). Тож вітаємо наших стипендіатів із визнанням на всеукраїнському рівні та гарним стимулом для творчості. На сьогодні вчителі гончарства готують матеріали щодо претендентів на нагороду 2019 року серед старшокласників Колегіуму.шев

Вже другий рік поспіль переможцем Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості присвяченого Шевченківським дням «Об’єднаймося ж, брати мої» став учень 9 класу Колегіуму Артем Грипич (учитель Наталія Володимирівна Матвійчук). Його глиняний твір має назву «Нехай квітне Україна – велика та міцна родина». Це один із найцікавіших та найвагоміших конкурсів, що проводиться між спеціалізованими навчальними закладами Міністерства культури. Свою нагороду Артем отримає в травні під час урочистостей на Чернечій горі в Каневі, де нагороджуватимуть переможців.

гри

гра

12 квітня учні 9 класу Колегіуму переглянули виставки в Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка (галерея мистецтв). Вони побачили багато цікавого та корисного для свого творчого зросту, переглядаючи виставку карикатур «Карлюка», де експонувались роботи художників-карикатуристів з України, Єгипту, Японії, Польщі. Діти також побували на фотовиставці світлин з обпаленого війною українського Сходу. Це одна з найгарячіших позицій фронту в Авдіївській промзоні. Виставка так і називається «Промка». На чорно-білих фотознімках відображені жахіття війни: потрощені будівлі, пошматовані дерева, перерита уламками боєприпасів земля. Наші воїни з втомленими від війни обличчями, але світлим поглядом в очах та вірою у власні сили й перемогу. Найбільше вразили дітей дві світлини. На одній з них на передньому плані зображений солдат, що тримає фото жінки з дитиною, в його очах можна прочитати все що він думає в цей час. Від побаченого мурашки пробігають по тілу. На іншій світлині зображена невелика фігура бійця на чорному фоні. На перший погляд це ніби зірки пробиваються крізь темряву, насправді – пробиті уламками різних калібрів дірки, крізь які пробиваються промені сонця, освітлюючи фігуру сміливого українського воїна. Я впевнена, що перегляд фотовиставки став для дітей гарним уроком патріотизму, прикладом самовідданості та мужності наших воїнів , що жертвують своїм життям, тримаючи мирне небо над Полтавщиною. Враження від світлин допомогли глибше відчути та зрозуміти, в який складний для нашої країни час ми живемо, наскільки страшна війна, як важливо любити свою країну та творити світле майбутнє України кожному її жителю від Заходу до Сходу. На завершення поїздки учні відпочили та зарядились позитивною енергією в розважальному центрі.

вит

вот

ват

вут

вют

вєт

вет

віт

вйт

врт

вбт

вдт

влт

Регіональний конкурс образотворчого мистецтва «Барви рідної землі», що щороку проходить у Гадяцькому коледжі культури імені І. П. Котляревського приніс для Колегіуму чергові творчі здобутки. Дипломом ІІ ступеня та статуеткою переможця цього конкурсу нагороджена учениця 10 класу Тетяна Старших. Вчитель, що підготувала вихованку до мистецьких змагань – Ольга Василівна Плоха. Також у цьому конкурсі продемонстрували свою майстерність: учень 8 класу Назар Гурин, дев’ятикласники Римма Микитенко та Світлана Мирко, учень 10 класу Максим Лазоренко.

стр

У Луганському інституті культури й мистецтв, який на сьогодні діє в Полтаві, відбувся щорічний Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Обдарована молодь». У цьому році захід зібрав більше 700 участників із дев’яти областей України: Луганської, Донецької, Полтавської, Київської, Харківської, Сумської, Чернігівської, Дніпропетровської, Кропивницької. Конкурсанти змагались у таких номинаціях: «Музичне мистецтво», «Хореографія», «Образотворче мистецтво», «Декоративно-прикладне мистецтво», «Кінотелемистецтво». Учні Колегіуму мистецтв: Анастасія Коваленко, Катерина Гурин, Максим Хоменко, Владислав Крипак, Анна Ільїна, Костянтин Визір, також подали свої гончарні роботи на конкурс у номінації «Декоративно-прикладне мистецтво». Переможці фестивалю: ІІІ місце посіла дев’ятикласниця Світлана Мирко, І місце учень 9 класу Артем Грипич. Гран-прі журі присудило ще одній дев’ятикласниці – Микитенко Риммі за декоративну скульптуру «Високий політ». Приємно, що найвищу нагороду в номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» отримала учасниця молодшої вікової групи. Учитель, що підготував переможців – Наталія Володимирівна Матвійчук.

бем

брм

бам

бвм

бфм

І знову приємна новина. Чергова перемога учнів закладу в творчому конкурсі всеукраїнського рівня «Арт Країна». У першому відбірковому етапі взяли участь учні 9 класу: Артем Грипич, Римма Микитенко, Анна Ільїна та Світлана Мирко. Серед багатьох робіт компетентне журі (в складі якого були заслужені діячі мистецтв, члени НСХУ та НСДУ, заслужена артистка України та член НСХУ Анжеліка Рудницька) відзначило роботу Світлани Мирко. Дівчина отримала диплом І ступеня та подарунки від організаторів. Разом з вчителем Наталією Володимирівною Матвійчук вона продовжує працювати над новими роботами для наступних конкурсів та перемог.

мир

22 березня в музеї Лесі Українки відбулася творча зустріч дітей-близнюків. Пощастило побувати й нашим дівчаткам- третьокласницям: Марії та Дарині Лапіним. На цьому заході зібралась творча молодь, яка має таланти: дівчатка з Донеччини віртуозно грали на скрипці, а з Івано-Франківська дивували всіх своїм співом. Ми мали можливість послухати прекрасну мелодію у виконанні хлопчиків з Києва та мелодійний спів двох маленьких киянок, переглянути виставку живопису дівчаток-п’ятикласниць та випускників Державної художньої школи імені Тараса Шевченка. Наші сестрички привезли свої творчі роботи і здивували всіх учасників заходу своєю креативністю. Це перша персональна виставка в їхньому житті. Як і всі заходи, що ініцііює та проводить Благодійний фонд Леоніда Даниловича Кучми «Україна» зустріч пройшла у надзвичайно теплій, родинній атмосфері. Діти познайомились, поспілкувались, сфотографувались і поласували солодощами. Щиро вдячні фонду «Україна», за пропозицію приїхати на зустріч та продемонструвати свої творчі здобутки. Благодійний фонд Леоніда Даниловича вже не перший рік допомагає розкривати таланти учнів Колегіуму мистецтв. Леонід Данилович особисто відвідав наш заклад, вже проведено одинадцять Міжнародних молодіжних гончарських фестивалів, де фонд є головним спонсором від самого першого фестивалю. За сприяння благодійного фонду, роботи учнів закладу та учасників фестивалю експонувались у багатьох музеях Києва та виставковому залі фонду «Україна», є плани і на майбутнє продовжувати нашу співпрацю. Марія та Дарина подарували для фонду та музею традиційний опішненський посуд «двійнята-горняти». Глиняні близнята виготовлені майстрами навчально-виробничої гончарної майстерні Колегіуму. Згодом, вони і самі зможуть робити такі ж вироби коли навчатимуться в 9 класі, та приїдуть на чергову творчу зустріч дітей-близнюків.

блз

блс

блп

блр

блт

блн

Кiлькiсть переглядiв: 847

Календар

Попередня Листопад 2017 Наступна
ПВСЧПСН
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

Розсилка новин