• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Про колегіум

Колегіум мистецтв у Опішні створено відповідно до розпорядження Полтавської обласної державної адміністрації від 14.07.1997 року №265 «Про створення Колегіуму мистецтв у Опішні» на базі Опішнянської середньої школи №2. З 2004 року заклад реорганізовано в Державну спеціалізовану художню школу-інтернат І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішні» й передано у підпорядкування Міністерства культури і мистецтв України. На сьогодні це єдиний в Україні освітній заклад, підпорядкований Міністерству культури України, який надає початкову мистецьку освіту з образотворчого мистецтва та гончарства.

/Files/images/IMG_4774.JPG

У Колегіумі мистецтв з першого до одинадцятого класу разом із загальноосвітніми дисциплінами учні вивчають гончарство, скульптуру, рисунок, живопис, композицію, основи технічного рисунка, креслення, художню культуру, основи керамології.

У закладі працює потужний творчий педагогічний колектив, у складі якого: 2 заслужених вчителі України, 2 кандидати історичних наук, 5 вчителів-методистів, 4 "старших вчителі", 4 відмінники народної освіти, 11 спеціалістів вищої кваліфікаційної категорії. Очолює заклад кандидат історичних наук, заслужений працівник культури України Овчаренко Людмила Миколаївна.

До навчально-виховного процесу долучаються майстри-гончарі, малювальниці, технологи, художники, які навчають учнів українському гончарству, виготовленню традиційних глиняних іграшок та гончарних форм, опішнянському наліпленому декору й мальовці.

За час діяльності Державна спеціалізована художня школа-інтернат І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішні» стала провідним в Україні загальноосвітнім навчальним закладом у галузі гончарства.

Упродовж 2005-2013 років вихованці Колегіуму мистецтв здобули ряд перемог: у мистецьких конкурсах 224 дипломи (районні – 29, обласні – 89, всеукраїнські – 51, міжнародні – 55); у предметних олімпіадах 181 дипломів та грамот (районні – 97, обласні – 44, всеукраїнські – 31, міжнародні – 4); у науковій та пошуковій роботі 9 дипломів (районні – 1, обласні – 7, всеукраїнська – 1). Усього 406 нагород.

У 2013 році Колегіум мистецтв здобув І місце у шостому Всеукраїнському конкурсі благодійних проектів «Добро починається з тебе» (тематичний напрямок – культурологічні проекти).

Колегіумом проведено 3 Всеукраїнські та 7 Міжнародних молодіжних гончарських фестивалів, у яких взяли участь 2387 учасників з України, Росії, Білорусі, Молдови, Румунії, Болгарії, Китайської Народної Республіки. Ними виконано – 3237 творчих робіт.

У 2005 році у Колегіумі було створено єдиний в Україні шкільний художньо-етнографічний музей «Відродження», фондові колекції якого налічують близько 4 тисяч одиниць збереження. У їх числі творчі роботи учасників Міжнародних молодіжних гончарських фестивалів, кращі роботи учнів Колегіуму та їх наставників, глиняні вироби всесвітньо відомих опішненських майстрів, етнографічна кераміка. У 2011 та 2012 році на Національному конкурсі керамологічних музейних експонатів вироби шкільного музею було відзначено дипломами І, ІІ та ІІІ ступенів.

На творчо-виробничій базі закладу було проведено 3 міжнародні та 6 всеукраїнських науково-практичних конференцій; 14 районних, 28 обласних, 9 всеукраїнських семінарів.

Колегіум мистецтв став ініціатором та організатором 24 виставки творчих робіт учнів та майстрів навчально-виробничої гончарної майстерні. Гончарні твори вихованців закладу експонувались в музеях Полтави, Києва, Харкова, а також у Верховній Раді України, Кабінеті міністрів України, Представництві з питань культури при посольстві Російської Федерації, Президентському фонді Леоніда Кучми «Україна», Національній спілці майстрів народного мистецтва України, музеї Михайла Старицького (Київ), Музеї книги і друкарства України (Київ).

Учнями та майстрами школи було проведено 132 майстер-класів з гончарства, діти та дорослі з різних куточків України та з закордону вчились ліпити народну іграшку - свистунець, знайомились з традиційними техніками декорування. 41майстер-класів вихованці закладу продемонстрували за межами школи в Полтаві, Кам’янець-Подільському, Харкові, Києві, Дніпропетровську, Євпаторії, Комсомольську, Краснокутську, Карлівці, Решетилівці, Міжнародному дитячому таборі «Артек» та місті Суджа (Російська Федерація).

У рамках мистецького проекту «Юні таланти України» Міністерства культури України виставки гончарних робіт учнів Колегіуму мистецтв було презентовано у Львові, Одесі, Харкові та Києві, Вінниці, Сімферополі.

Творчі випускники Колегіуму мистецтв навчаються у Львівській національній академії мистецтв, Київському інституті декоративно-ужиткового мистецтва і дизайну ім.Михайла Бойчука, Полтавському національному технічному університеті ім.Юрія Кондратюка, Полтавському національному педагогічному університеті ім.Володимира Короленка, Харківській академії культури, Харківській академії дизайну, в художніх училищах, технікумах та коледжах Львова, Харкова, Черкас, Миргорода.

Налагоджено плідну співпрацю закладу із Національним музеєм-заповідником українського гончарства у Опішному, Національною спілкою майстрів народного мистецтва України, Національною спілкою художників України, Національною академією педагогічних наук України, Президентським фондом Леоніда Кучми «Україна», Благодійним фондом «Духовне відродження Батьківщини», Московською державною художньо-промисловою академією ім.Сергія Строганова, Санкт-Петербурзькою державною художньо-промисловою академією ім.Олександра Штігліца, Білоруською державною академією мистецтв, Державною академією мистецтв Молдови.

Колегіум мистецтв є експериментальним майданчиком Національної академії педагогічних наук України з проблеми: «Теоретичні та методичні засади вивчення українського гончарства у спеціалізованих середніх навчальних закладах художньо-естетичного профілю».

У 2012 році на ІІ всеукраїнському конкурсі «Первоцвіт» на ХV ювілейній Міжнародній виставці «Сучасна освіта в Україні» Державна спеціалізована художня школа-інтернат І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішні» посіла ІІІ місце, а на Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2012» у номінації «Інноваційні технології виявлення, навчання та підтримки розвитку обдарованої молоді та її наставників» заклад нагороджено золотою медаллю.

Кiлькiсть переглядiв: 1490

Коментарi